Koa
Program koncertů

FRANTIŠEK RABA - KONTRABAS
Je vyhledávaným studiovým hráčem. Po absolvování pražské Státní konzervatoře v r. 1987 u profesora Václava Fuky působil v Pražském symfonickém orchestru FOK. Účinkoval v jazzových kapelách, nahrával i koncertoval se soubory Nerez, Caribe Jazz Quintet, Golem, KGB, TOČR, SOČR i s Orchestrem Karla Vlacha. Spolupracoval s Radimem Hladíkem, Ivanem Králem, Barbarou Montgomery, Peterem Cardarellim. Byl spoluhráčem Rudolfa Rokla (Rudolf Rokl Trio), z této spolupráce vzešla alba "For The Good Times" a "Vánoce s Rudolfem Roklem". Podílel se i na nastudování a provádění rockové opery Jesus Christ Superstar, Evita a Pomáda. Se skupinou KOA hraje od jejího založení v roce 1998. V posledních letech se František Raba vedle vyjmenovaných aktivit představuje i s vlastním projektem jazz fusion Workshop.

MÁRIO BIHÁRI - AKORDEON, ZPĚV
28.12. 1977 v Malackách. Doktori mi zistili vrodený zelený zákal na pravom oku. Neskôr sa choroba objavila i na lavom oku a v ôsmich rokoch som po úraze oslepol. Na základnú školu som chodil dva roky v Bratislave a šest rokov na základnú školu pre nevidiacich do Levoce. V Levoci som sa zacal aktívne venovat športu, gollball, atletika. V lahkej atletike som sa stal v rokoch 1991 a 1992 majstrom Európy, v kategorii žiaci. Môj record v behu na 60 m, 7,9 s. Na klavír som zacal hrat v siedmich rokoch, na harmonyku v desiatich. Takmer som necvicil, pretože ma to príliš nebavilo. Mojou najvetšou zábavou a koníckom sa pre mna hudba stala až na konzervatoriu Jana Deyla. V roku 1998 som zmaturoval s vyznamenaním a o dva roky neskôr som sa stal absolventom. Pred štyrmi rokmi natácal pán režisér Mirek Janek na konzervatoriu film Ham sa. Bol to film o desiatich študentoch, medzi ktorími som bol aj ja. Ten film nepojednával o štúdiu, ale o živote nás nevidiacich. Pretože pani režisérka Mira Erdevicky potrebovala nejakého harmonykára, Janek jej povedal o mne. Nakoniec z tejto spolupráce zišlo, ale dozvedela sa o mne Zuzana Navarová. A tak som zacal v roku 1998 hrat spolu so Zuzanou, Ivánom, Frantou a Camilom. Na fotenie prišiel Bjern Stajnz v hospode u piva. Vyfotili sme spolu velmi vela filmou a tie najlepšie fotografie Bjorn vyvolal, zretušoval a Tomáš Urban v galerii "Ecce terra" vystavil. Moji rodicia sa volajú Karol Bihári a Terézia Biháriová, žijú v Bratislave spolu s mojimi štyrmi sestrami Teréziou, Helenou, Annamáriou a Barborou. Mám najlepších rodicou a najlepšie sestri na svete. Já žijem v Prahe s priatelkou Alenkou.

OMAR KHAOUAJ - KYTARA
Kytarista Omar Khaouaj (nar. 4.7. 1977 v Mladé Boleslavi, mimochodem, babička z tatínkovy strany byla Turkyně a dědeček Čerkes) od svých pěti let vyrůstal v Alžírsku v Africe. Do Čech se vrátil, když mu bylo jedenáct. Hudbu studoval na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka (obor elektrická kytara). V současné době je posluchačem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Když v létě 2000 opustil Prahu kolumbijský písničkář Iván Gutiérrez (odstěhoval se do Madridu), na doporučení společného kamaráda maďarského kytaristy Norberta Kovácze zaujal v září 2000 ve skupině KOA místo akustického kytaristy právě Omar Khaouaj.

CAMILO CALLER - BICÍ, PERKUSE
Peruánská babička María Jesús Niňo de Praga asi netušila, že se jí v Praze jednou narodí vnuk bubeník a perkusionista Camilo Caller. Jako díte hrával Camilo na violoncello v LŠU, na pražské státní konzervatoři však vystudoval obor bící nástroje u profesorů Miloše Veselého a Milana Adamce. Hrál s kapelami Ospalá budoucnost, Šum svistu, Laura a její tygři, vystupoval i s Kamilem Střihavkou v !No Guitars! a s Čechomorem na Proměny tour. Se skupinou KOA hraje od jejího počátku, tedy od r. 1998. Pije červené a bílé!